تفاوت اسیدهای آلی و معدنی

مواد شیمیایی مختلفی در زندگی انسان وجود داشته که در بسیاری از اجسام و ابزاری که روزانه استفاده می‌کنیم حضور دارند. بسیاری از این ابزار شامل چندین ماده‌ی شیمیایی شده و عملیات‌های بسیار پیچیده و حتی خطرناکی به روی آن انجام می‌گردد تا محصول نهایی بدین شکلی که امروز مورد استفاده انسان است به دست آید. یکی از دسته‌های مواد شیمیایی که در بیشتر محصولات غذایی، رنگرزی و … مورد بهره وری واقع شده، دسته‌ی اسیدها می‌باشد. اسیدها با خصوصیات منحصر به فرد خود، جایگاه ویژه‌ای در علم شیمی داشته و حتی می‌تواند به روی سلامت انسان نیز تاثیر بگذارد. این دسته از مواد، خود به دو طبقه‌ی بسیار بزرگ اسیدهای آلی و معدنی طبقه بندی می‌گردد. با این مقاله از سایا شیمی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی اسیدهای آلی و معدنی به دست آورده و با انواع آن بیشتر آشنا شوید.

 

اسید چیست؟

اسید ماده‌ای شیمیایی است که می‌تواند یک پروتون از دست بدهد یا یک جفت الکترون برای تشکیل پیوند کووالانسی به دست آورد. قدرت و شدت اسید با توجه به تمایل آن برای از دست دادن پروتون سنجیده می‌شود. علاوه بر آن اسید از خصوصیات قابل توجهی برخوردار است. اسیدها قابلیت حل شدن در آب را داشته و معمولاً طعم تند و ترشی دارند و می‌توانند رنگ شناساگرها را تغییر دهند. شیمیدانان با توجه به نحوه به وجود آمدن یک ماده‌ اسیدی، اسیدها را به دو دسته از اسیدهای آلی و معدنی تقسیم بندی می‌کنند.

 

اسید آلی

ترکیباتی را که آلی بوده و خواص اسیدی دارند، اسیدهای آلی می نامند. در واقع این نوع اسیدها منشاء معدنی نداشته و از نظر ارگانیک بودن در ساختار خودشان یک اتم کربن دارند و مقدار ph آنها کمتر از ۷ است. بعضی از اسیدهای آلی نسبت به اسیدهای معدنی میزان واکنش پذیری کمتری دارند و به همین دلیل برای رفع یا پیشگیری خوردگی فلزات بسیار مناسب می‌باشند و برخی از آن‌ها به عنوان محلول بافری مورد استفاده قرار می‌گیرند‌.

 

اسیدهای آلی و معدنی

اسیدهای آلی و معدنی

اسید معدنی

اسیدهای معدنی به اسیدهایی گفته می‌شود که از ترکیب چند ماده‌ی آلی به دست می‌آیند؛ در واقع می‌توان گفت که عناصر اصلی ترکیب‌ها و اسیدهای معدنی، هیدروژن و عناصر غیر فلزی می‌باشد. اسیدهای معدنی نیز از اسیدهای بسیار قوی و حتی ضعیف ساخته شده‌ و در آب حل می‌شوند ولی نسبت به اسیدهای آلی حلالیت کمتری دارند.

 

ویژگی‌های اسیدهای آلی

این دسته از اسیدها، دارای یک ترکیب آلی بوده و در ساختار خود اتم کربن دارند و اغلب اسیدهای ضعیف را تشکیل می‌دهند و در بیشتر موارد در آب محلول نبوده و توانایی حل شدن در محلول‌های آلی را دارا هستند. همچنین دارای منشا بیولوژیک بوده و باعث سرعت بخشیدن به حذف زنگ زدگی می‌شوند.

 

ویژگی‌ اسیدهای معدنی

این دسته از اسیدها یک ترکیب معدنی با خواص اسیدی بوده و در ساختار خود معمولاً کربن ندارند اما اسیدیته بسیار بالایی داشته و بیشتر آنها قابل حل در آب می‌باشند و توانایی حل شدن در محلول‌های آلی را ندارند. لازم به ذکر است که این خانواده از اسیدها، فاقد منشا بیولوژیک می‌باشند و خاصیت خورندگی بسیار بالایی داشته و باعث خوردگی فلزات می‌شوند.

 

انواع اسیدهای آلی

  • لاکتیک

اسید لاکتیک یکی از مشهورترین اسیدهای آلی بوده که در لوازم آرایشی برای تنظیم سطح اسید و خواص ضد عفونی کننده و کرانولیتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از رشد یا تولید باکتری‌ها جلوگیری کرده و به عنوان یک نگه‌دارنده طبیعی در بسیاری از میوه‌ها وجود دارد. علاوه بر این اسید لاکتیک به دلیل خصوصیت افزایش دهنده طعم در بسیاری از نان‌ها به عنوان یک طعم دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

  • استیک

اسید استیک یا همان سرکه عموما از تخمیر نشاسته یا میوه‌ها به دست آمده و خاصیت مهارکنندگی بیشتری نسبت به اسید لاکتیک داراست ولی معمولا این اسید آلی به عنوان یک طعم دهنده در سبد غذایی انسان حضور دارد.

 

  • سیتریک

اسید سیتریک یک اسید آلی با قدرت اسیدی ضعیف بوده و یک نگهدارنده طبیعی می‌باشد. همچنین از آن در غذاها و نوشیدنی‌ها به عنوان طعم دهنده استفاده می‌شود.

 

  • فرمیک

این اسید آلی حلالیت بالایی در آب و حلال‌های قطبی داشته و ضد باکتری بوده و در خوراک دام برای جلوگیری از فساد غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اسیدهای آلی و معدنی

اسیدهای آلی و معدنی

 

انواع اسیدهای معدنی

  • هیدروکلریک

این اسید معدنی محلولی شفاف،  بی رنگ، خورنده و بسیار قوی می‌باشد و در تولید پلاستیک، ژلاتین، محصولات غذایی و چرم کاربرد دارد.

 

  • سولفوریک

سولفوریک اسید، نوعی اسید معدنی بسیار قوی و بی‌رنگ می‌باشد و در تولید کودهای شیمیایی فسفات، استخراج مس و اورانیوم و سنتز مواد شیمیایی کاربرد دارد.

 

  • فسفریک

این اسید در حالت خالص به صورت کریستال جامد تولید شده و رنگ سفیدی داشته و در دمای بالا، مولکول‌های آن قادر به واکنش می‌باشند و در تولید انواع پاک کننده‌های صابونی و غیرصابونی، مکمل‌های غذایی و انواع نوشابه‌ها و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

  • بوریک

اسید بوریک یک اسید معدنی ملایم بوده و به صورت بلورهای بی‌رنگ یا پودر سفید به وجود آمده و توانایی حل شدن در آب را دارد. از این اسید اغلب به منظور ضدعفونی کردن، گندزدایی و کنترل سرعت شکاف هسته‌ای بهره برده می‌شود.

 

  • نیتریک

اسید نیتریک نوعی اسید معدنی بسیار قوی و بی‌رنگ می‌باشد که خاصیت خورندگی دارد. صنعتگران از این اسید در صنایع نظامی بهره برده و برای حفاری‌های غیر نظامی و آماده سازی فلزات برای عملیات ضد خوردگی استفاده می‌کنند.

 

  • پرکلریک

پرکلریک اسید نوعی اسید معدنی بسیار قوی، فرار و بی‌رنگ بوده و در ساخت موشک، رنگ زدایی و نمایشگرهای کریستالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

خانواده‌ی اسیدهای آلی و معدنی بسیار گسترده بوده و هر دسته برای صنعت خاصی مورد استفاده قرار گرفته و باتوجه به میزان قدرت و غلظت خود، جایگاه ویژه‌ای نزد صنعتگران داراست اما به معنی کاملا بی‌خطر یا کاملا خطرناک بودن این دسته از مواد شیمیایی نیست.

 

اسیدهای آلی و معدنی

اسیدهای آلی و معدنی

 

ممنون که تا انتها همراه این مقاله بودید. سایا شیمی پارت برای شما عزیزان آرزوی سلامتی داشته و شما برای خرید ایمن و مطمئن مواد شیمیایی مرغوب می‌توانید به وبسایت رسمی سایا شیمی پارت مراجع نمایید.

 

اینستاگرام سایاشیمی

لیندکین سایا شیمی